Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze baterii?


Napięcie (V)

Podstawowym parametrem na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze baterii jest napięcie (V). najbardziej popularne napięcia w bateriach litowo-jonowych to: 10.8V, 11.1V, 14.4V, 14.8V. W dużej większości przypadków baterie Li-Ion o napięciu 10.8V są zamienne z 11.1V oraz 14.4V z 14.8V. 

W niektórych przypadkach są jednak odstępstwa od tej zasady i należy kupować wyłącznie baterie o konkretnym napięciu, podanym na baterii.


Pojemność (mAh) a gabaryty baterii

Zazwyczaj wraz ze wzrostem pojemności np. z 4400 mAh do 6600 mAh rosną również gabaryty baterii. Zazwyczaj baterie, w zależności od producenta, albo wystają z tyłu laptopa np. w Lenovo lub podnoszą go do góry np. w HP.

Czasem stosując ogniwa o większej pojemności np. ogniwa Samsung, można uzyskać większą pojemność baterii nie powiększając jej gabarytów. Dzieje się tak np. w przypadku zastosowania ogniw Samsung w standardowej baterii 4400 mAh. 

Wtedy uzyskujemy pojemność 5200 mAh, a bateria nie zmienia gabarytów na większe. Kiedy zastosujemy ogniwa samsung w baterii o pojemności 6600 mAh możemy uzyskać pojemność 7800 mAh.


Kompatybilność 

Ważna jest kompatybilność z danym laptopem. Najlepiej jest spisać z baterii oznaczenia producenta i wpisać do przeglądarki sklepu z bateriami do laptopów to oznaczenie. 

Jest to zazwyczaj ciąg liczb i liter np. w przypadku Lenovo jest to 57Y6454. W dobrym sklepie internetowym to wystarczy aby wyszukać odpowiednią dla siebie baterie.

Wyszukiwarka znajduje się na stronie sklepu w górnej części: http://mobilepower.pl

Dodatkowo można porównać zdjęcie dla pewności. Jeśli nadal mamy wątpliwości, można dodatkowo upewnić się dzwoniąc do konsultanta w naszym sklepie.


Jakość i rodzaj ogniw, a żywotność baterii

Ważne jest aby baterie były wyprodukowane na bazie dobrej jakości ogniw. Wtedy uzyskamy dłuższą żywotność baterii i unikniemy niespodzianek w postaci uszkodzenia jednego z ogniw, a w efekcie całej baterii do laptopa.

Cena
Nie zalecamy kupowania przesadnie tanich (okazyjnych) baterii do laptopów. Większość sprzedawców daj 12 miesięcy gwarancji na baterie i może się okazać że już po 1,5 roku nie mamy ani baterii do swojego laptopa ani gwarancji na niego.